Freeride Camp Chopok 201

Minulý víkend som sa ocitol na Chopku na Freeride campe. Veľmi som sa na to tešil, pretože väčšinu partie som už poznal z minulého roku. Počasie tento rok bolo nádherné, akurát snehu troška málo.

Napriek tomu sme prvý deň v piatok jazdili na severe a dali centrálny žľab za Kamennou chatou a poobede  sme pridali retranzačný žľab. Podmienky neboli ideálne, bolo to tvrdé, no na tu biedu sa to dalo.

Ďalší deň sme dali prvú jazdu Školským žľabom, kde Igor natočil všetkých účastníkov kurzu na kameru, aby sme to potom večer mohli rozobrať. Školský žľab bol úplne ideálny a podmienky takmer jarné. Noc bola chladná a v žľaboch sa cez noc vytvorili ľadové a tvrdé pasáže, tak sme pridali ešte zopár jázd do Lukovského kotla, keďže sme mali super prešlapanú stopu Školským žľabom.  Poobede sme sa rozhodli pre jazdu na juhu od Kamennej chaty do Ďumbierskeho sedla a lesíkom až na zákrutu pod Srdiečko.

Večer sme mali prednášku o kamarátskej pomoci a následne po prednáške sme si to mohli vyskúšať v praxi.  Predpoveď počasia na nedeľu sa naplnila a po dvoch nádherných dňoch začalo fúkať. Ráno sa nikomu veľmi nechcelo, bolo to hlavne kvôli počasiu, ale tiež po včerajšom večere.

Miki Knizka

Viac fotiek najdete na facebooku – http://www.facebook.com/album.php?aid=280146&id=341365677843