Otázky a odpovede o Heli-Skiingu (výstroj)

Lyže a palice si nemusíte doniesť so sebou. Ich zapožičanie máte v cene zájazdu. Snowboard a telemarkové lyže nepožičiavame, tie si musíte doniesť svoje. Lyžiarky nie sú v cene, tie si musí každý doniesť sám.

Obrovská revolúcia v lyžovaní nastala po príchode širokých lyží a tak heli-skiing nadobudol iné rozmery.

Naša firma ponúka špeciálne nadizajnované lyže od Atomicu, Heli-Daddy, ktoré zvyšujú nosnosť na snehu a ich ľahká váha umožňuje oveľa ľahšie točenie do oblúkov.

Tieto vynikajúce lyže ponúkajú obrovskú univerzálnosť v rôznych typoch snehu a terénoch a sú najobľúbenejšími medzi našimi horskými vodcami a tiež klientmi.

Čo si mám doniesť so sebou?

Používanie helikoptéry tvorí najväčšiu časť ceny celého výletu. Keďže musíme celú batožinu vo väčšine prípadov vyviezť na chatu vrtuľníkom, prosíme účastníkov doniesť si len potrebné veci na absolvovanie výletu.

Každý účastník si môže do helikoptéry zobrať so sebou jednu batožinu maximálne do 18 kg a jednu príručnú batožinu. Každá chata je vybavená práčovňou, ktorú môžete využiť.

Vzhľadom na to, že lyže a palice zabezpečujeme my, odporúčame ako príručnú batožinu si doniesť vlastné lyžiarky.

Ak plánujete pokračovať vo výlete v Kanade, po heli-skiingu odporúčame, aby ste si ostatné potrebné veci nechali v úschovni na letisku.

A čo lyžiarky?

Ak máte dobrý pár lyžiarok, nepotrebujete žiadnu radu. Tým, ktorí potrebujú poradiť odporúčame, aby Vás lyžiarky netlačili na veľký palec na nohe a taktiež na členkoch a na spodnej časti priehlavku.

Lyžiarska prilba – potrebujem prilbu?

Odporúčame Vám prilbu, ktorá poskytuje nízky profil, alebo ktorá má vyberateľné neoprénové vložky na uši. Prilba, ktorá kompletne zakrýva uši je nevhodná, pretože môže zabrániť v komunikácii medzi klientom a horským vodcom a tým ohroziť bezpečnosť celej skupiny.

Aké oblečenie je najvhodnejšie na heliskiing?

Na lyžovanie budete pravdepodobne potrebovať také isté oblečenie, v akom chodievate na štandardné lyžovanie. Odporúčame gore-texové oblečenie (bunda, nohavice) a dobré termoprádlo, gore-texové, rukavice, aj náhradné a teplú vrstvu oblečenia (fleesova bunda, vlnená mikina, atď…)

Lyžiarske okuliare – potrebujem špeciálne okuliare?

Lyžiarske okuliare tvoria neoddeliteľnú a zároveň veľmi dôležitú súčasť výstroje. Potrebujete dobré okuliare, ktoré sa Vám nebudú zahmlievať.

Môžem si niektoré veci zakúpiť priamo na mieste činu?

Každá naša lokalita je vybavená športovým obchodom, v ktorom si môžete zakúpiť všetko, čo je potrebné na lyžovanie. Od gore-texových búnd a nohavíc cez okuliare, rukavice, ponožky, termo prádlo a pod. V obchode si budete môcť zakúpiť špeciálne nadizajnované veci na heli-skiing od renomovaných športových značiek.