DUŠAN LESKOVJANSKÝ, HORSKÝ VODCA UIAGM

Dňa 17.júla 2015 nás opustil náš horský vodca, priateľ a človek s veľkým srdcom Duško Leskovjansky. Zahynul pri páde vrtuľníka horskej záchrannej služby v Slovenskom raji, pri záchrane 10-ročného chlapca, ktorý spadol v Prielome Hornádu. Spolu s ním zahynuli aj ďalší traja členovia leteckej záchranky: lekár Marek Rigda, letecký záchranár Martin Svitana a pilot Ľubomír Majerčák.

Týmto chceme vyjadriť hlbokú sústrasť ich rodinám, blízkym a priateľom.

Dobrý priateľ Duška, horský vodca Miki Knižka: “ Ťažko sa mi píše, pretože stále nemôžem uveriť tomu, čo sa stalo.

Žiadne slová nedokážu vyjadriť, to ako veľmi nám chýbaš a budeš chýbať. Duško, stále nemôžem uveriť, že už nikdy viac nepôjdeme spolu na žiadnú túru.

Bol si pre mňa a stále budeš vzorom, príkladom, inšpiráciou. Takmer po každej túre, ktorú si absolvoval s našimi klientmi prišli emaily plné chvály, aký si úžasny človek, inšpirátor, motivátor a znalec. Dlhé roky si zachraňoval ľudské životy, sprevádzal ľudí po horách, plnil sny iným.

Neviem si predstaviť, ako budeme bez teba fungovať, no jedno ti môžem sľúbiť, že na teba nikdy nezabudneme.

Budeš tu s nami stále. Česť tvojej pamiatke. “

Referencie na Duška

Mockrát děkujeme Vám i celému týmu Mountain Pro Guiding za skvělý zážitek. Byli jsme velice spokojeni. Ubytování bylo příjemné, sobotní výcvik s Dušanem skvělý a výstup na Gerlach vynikající.

Ještě jednou všichni děkujeme a doufáme, že se ještě někdy budeme moci zúčastnit nějaké akce Mountain Pro Guiding.

Terezie Mlynářová

Zážitok to bol skvelý, všetko bolo super.
Môj vodca bol Dušan, ktorý viedol na veľmi vysokej úrovni, profesionálnej aj ľudskej.

Určite Vás odporučím všetkým mojim známym 🙂

Daniela

Chcela by som sa v mojom mene a aj v mene Jakuba Šindlera, vašej agentúre a najmä vodcovi Dušanovi Leskovjanskému poďakovať za úžasný zážitok.!
Teda, mne sa vrchol žiaľ nepodarilo zdolať, cca100 výškových metrov pod ním som už bola na konci zo silami a začala som mať fyzické problémy. Napriek tomu som spokojná sama zo sebou, siahla som si na vrchol svojich možností a prekonala svoje strachy…toto si budem už navždy pamätať aj keď možno ešte v budúcnosti tento výšľap zopakujem. Poveternostné podmienky nám tiež moc nepriali, výstup bol naozaj náročný. Jakub Šindler vrchol dosiahol, prikladám foto a poteší sa vášmu certifikátu!

Touto cestou by som ešte chcela vyzdvihnúť osobnosť vodcu Dušana Leskovjanského! Je to skutočný „frajer“aj keď sa nevystatuje a je skúsený muž, ktorý jasne a vždy vedel čo robí, dodával nám pocit istoty a povzbudil ma v mojich „horších“ chvíľach. Som vďaňá , že som ho mohla aj keď iba na „pár hodín“ spoznať! Dúfam, že niekedy v budúcnosti budem aj ja mať spolu sním svoju vrcholovú foto! Ešte raz ďakujem!

Galina Řihovská

Mali sme pekný zážitok, môzem iba ďalej odporuciť a robiť dobrú reklamu 🙂

Výstup bola makačka, ale zvládli sme to oveľa oveľa lepšie, ako sme očakávali, tak nas to nesmierne teší. Náš horský vodca Dušan je velký profík a cestou nam rozprával zaujímave príhody. Klobúk dole nad jeho prácou, pozdravujem ho. Jedine čo nám nevyšlo bol výhľad resp. nebol výhľad, kedže bola na štíte hmla, ale nevadí, nabudúce to vyjde 🙂

Celé to zhrniem : “ môžem si odfajknúť – výstup na Gerlach mám za sebou :))“

Maťa

We are back from our trip to Gerlachovsky Stit and we were absolutely delighted. Dusan turned out to be brilliant guide and we are very happy with the service he provided.

Michal

Výstup bol úžasný. Bol to skutočne krásny zážitok. Dušan je skvelý vodca – skúsený, priateľský, trpezlivý. Takže žiadny stres alebo strach, skrátka pohodový výstup. Bolo to super, ďakujeme.  Samozrejme, aj počasie hralo svoju rolu. Takže možno niekedy nabudúce, keď nám náš pokročilý vek a kondícia dovolia.

Jana

Moc dekujeme, bylo to skvele. Dusan je vyborny vudce i fajn clovek, tak jsme si to opravdu uzili. Nakonec vyslo i pocasi, coz ocenila hlavne „draha polovicka“. Nohy trochu boli, telo je unavene, ale tak to ma byt. Prece bychom to nechteli zadarmo:-)

Jeste jednou dekujeme za skvely den a mejte se fajn.

Robert

Bol som nadmieru spokojny.

Asi viete, ze bol so mnou  vodca Dusan Leskovjansky. Je to naozaj profesional a super clovek, velmi rad som ho spoznal. Islo sa super, jedinou chybickou krasy bolo pocasie – 10 minut pod vrcholom sa pokazilo, ale aj tak sme si to uzili. MPG budem urcite odporucat, este raz dakujem a dufam, ze sa na Gerlach alebo iny stit s Vami este niekedy vratim.

Milo