Objednať Výstup

Heli-skiing v Kanade

Program a detaily

Výlet sa začína po prílete na letisko do Calgary alebo Vancouveru, kde na Vás bude čakať slovensky hovoriaci horský vodca, Miki Knižka.

Zvyčajne sa v Calgary prespí a na druhý deň Vás autobus prepraví do vopred vybranej oblasti. Cesta môže trvať v rozpätí 4-7 hodín v závislosti na počasí.

V poobedňajších hodinách sa dostavíte na chatu v horách, odkiaľ sa začína heliskiing.

Po ubytovaní nasleduje safety meeting – prednáška o bezpečnosti a orientácií. Bezpečnosť je prvoradá a preto sa musia striktne dodržiavať vopred určené podmienky.

Prvý večer horskí vodcovia vytvoria skupiny podľa lyžiarskych skúseností, aby boli všetci účastníci maximálne spokojní. Rozhodnutie kto a s kým bude lyžovať je výhradne na horskom vodcovi.

Každé ráno pred raňajkami odporúčame, aby ste sa zúčastnili rozcvičky (strečing), ktorá je veľmi dôležitá. Strečing nie je povinný, ale odporúča sa.

Pred prvou lyžovačkou sú všetci účastníci oboznámení s lavínovým vyhľadávačom, ktorý je v povinnej výbave každého účastníka a musí sa nosiť stále počas lyžovania. Všetci sa naučia ako s ním zaobchádzať.

Nasledujúci krok je bezpečnosť pri výstupe a nástupe do helikoptéry. Pilot nás oboznámi s bezpečnostnými opatreniami ešte pred prvým lyžovaním.

Všetky skupiny lyžujú približne v rovnakej oblasti a v závislosti na lyžiarskych kvalitách skupiny, vyberá horský vodca primeraný terén.

V priemere uskutočníme 8 a viac jázd za deň. Tí, ktorí nebudú vládať lyžovať celý deň, majú možnosť návratu na chatu počas obeda.

Obed sa vačšinou koná v prírode.  V prípade zlého počasia na chate.

Pripravte sa na to, že budete časť výletu lyžovať aj v riedkych lesoch a to podľa podmienok, niekedy viac niekedy menej. V lese máme systém, kde sa vytvoria dvojice a tie lyžujú tak, aby mali na seba vizuálny kontakt.

Návrat na chatu je plánovaný na neskoré poobedie, tam sa môžete zrelaxovať v saune, vírivke alebo môžte ísť na masáž.

Na konci pobytu nasleduje presun do Calgary a to v neskorých poobedňajších hodinách posledného lyžiarskeho dňa. Kvôli únave väčšina klientov prespí a odlieta domov až na druhý deň.

Čo je v cene heli-skiingu s Mountain Pro Guiding?

1. Garantované výškové metre:

10 dňový pobyt – 43 570 metrov
7 dňový pobyt – 30 500 metrov
5 dňový pobyt – 21 780 metrov
4 dňový pobyt – 17 500 metrov
3 dňový pobyt – 13 100 metrov

2. Plná penzia vrátane nealkoholických nápojov

3. Ubytovanie a používanie všetkých chatových zariadení (sauna, vírivka)

4. Preprava z letiska a späť

5. Medzinárodne certifikovaný horský vodcovia (miestny, slovensky hovoriaci)

6. Požičanie špeciálnych lyží (od Atomicu) a palíc

7. Použitie lavínového vyhľadávača + výcvik

Objednať